ბექა ნემსიწვერიძე საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის სისხლის სამართლის კომიტეტის თავმჯდომარედ აირჩიეს
ნემსიწვერიძის საადვოკატო ბიუროს დამფუძნებელი და ხელმძღვანელი ბექა ნემსიწვერიძე საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის აღმასრულებელი საბჭოს გადაწყვეტილებით სისხლის სამართლის კომიტეტის თავმჯდომარედ იქნა არჩეული.
სისხლის სამართლის კომიტეტი საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის ერთ-ერთი დარგობრივი კომიტეტია, რომლის საქმიანობა დაკავშირებულია სისხლის სამართლისა და სისხლის სამართლის პროცესის აქტუალური საკითხების განხილვასთან, ადვოკატთა პროფესიულ საქმიანობაში არსებული პრობლემების იდენტიფიცირებასთან და შესაბამისი საკანონმდებლო თუ პრაქტიკული ინიციატივების შემუშავებასთან.
კომიტეტის საქმიანობის ფარგლებში განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმობა სისხლის სამართლის პროცესში დაცვის მხარის უფლებების გაძლიერებას, ადვოკატთა პროფესიული საქმიანობის ხელშეწყობას, პრაქტიკაში არსებული პრობლემური საკითხების განხილვასა და სისხლის სამართლის კანონმდებლობის განვითარებისათვის შესაბამისი წინადადებების მომზადებას.
ბექა ნემსიწვერიძე წლების განმავლობაში საქმიანობს სისხლის სამართლის მიმართულებით და მონაწილეობს როგორც რთული და რეზონანსული სისხლის სამართლის საქმეების წარმოებაში, ასევე სისხლის სამართლისა და სისხლის სამართლის პროცესის პრაქტიკული და საკანონმდებლო საკითხების განხილვაში.
სისხლის სამართლის კომიტეტის თავმჯდომარის პოზიციაზე მისი საქმიანობის ერთ-ერთი მთავარი მიმართულება იქნება ადვოკატთა პრაქტიკული გამოცდილების საფუძველზე არსებული პრობლემების გამოვლენა და ისეთი ინიციატივების შემუშავება, რომლებიც ხელს შეუწყობს დაცვის უფლებისა და მხარეთა თანასწორობის პრინციპის რეალურ უზრუნველყოფას სისხლის სამართლის პროცესში.

Основатель и руководитель Адвокатского бюро Немсицверидзе Бека Немсицверидзе решением Исполнительного совета Ассоциации адвокатов Грузии избран председателем Комитета по уголовному праву.
Комитет по уголовному праву является одним из профильных комитетов Ассоциации адвокатов Грузии. Его деятельность направлена на рассмотрение актуальных вопросов уголовного права и уголовного процесса, выявление проблем, с которыми адвокаты сталкиваются в профессиональной деятельности, а также разработку соответствующих законодательных и практических инициатив.
В рамках работы Комитета особое внимание будет уделяться укреплению гарантий стороны защиты в уголовном процессе, вопросам профессиональной деятельности адвокатов, анализу проблем правоприменительной практики и подготовке предложений, направленных на совершенствование уголовного и уголовно-процессуального законодательства.
Бека Немсицверидзе на протяжении многих лет практикует в сфере уголовного права, осуществляя защиту по сложным уголовным делам, а также принимая участие в обсуждении практических и законодательных вопросов уголовного права и процесса.
Одним из основных направлений его деятельности на посту председателя Комитета станет выявление существующих проблем на основе практического опыта адвокатов и разработка инициатив, направленных на реальное обеспечение права на защиту и принципа равенства сторон в уголовном судопроизводстве.